ثبت نام آزمون دولینگو

چند سالی هست که آزمون جدیدی به نام آزمون دولینگو در بین مردم رایج شده است. شاید خیلی از کسان آن را نشناسند و یا حتی اسم آن را نشنیده باشند؛ ولی آن تقسیم از افرادی که منظور پیوستگی تحصیل در بیرون از کشور را دارند حد می‌خواهند بدانند که آزمون دولینگو چیست و چقدر اعتبار دارد؟ آیا دانشگاه‌ها آن را قبول می‌کنند؟ آیا این آزمون برای مهاجرت به‌درد می‌خورد؟ اگر شما هم به‌دنبال پاسخی برای این سؤالات هستید با ما به اتفاق باشید.

آزمون زبان دولینگو چیست؟
دقیقاً در جولای سنه 2019 بود که اولین آزمون دولینگو برگزار شد. امتحان دولینگو هم مانند امتحان آیلتس از چهار دسته خواندن، مکالمه، شنیدن و نوشتن ساختن شده است.

زمان این آزمون نزدیک 60 دقیقه است و هزینه شرکت در آن 49 دلار در نظر گرفته شده است. سختی سوالات این امتحان به‌صورت پلکانی کم یا بسیار می‌شود؛ به این صورت که اگر شما به یک سؤال پذیرش صحیح بدهید، سؤال بعدی کمابیش سخت‌تر می‌شود؛ اما در صورتی که نتوانید به سؤالی پاسخ صحیح بدهید، سؤال بعدی ساده‌تر می‌شود. این ویژگی باعث شده لغایت این آزمون به یک امتحان جامع انگلیسی تبدیل شود.

زمانی که شما در آزمون دولینگو کمپانی می‌کنید باید بتوانید واژه‌های درست و نادرست را از هم تشخیص بدهید، جملات ناقص را تکمیل کنید، یک تصویر را توصیف کنید، بخش‌هایی را به‌صورت شفاهی و کلامی بخوانید و درنهایت، یک مصاحبه ویدئویی از شما گرفته می‌شود که باید از بین دو عنوان دیتا شده، یکی را انتخاب کنید و دربارۀ آن گفتگو کنید.

لازم است بدانید که نمرات این امتحان بین 10 لغایت 160 در عقیده گرفته شده است و این ویژگی را دارد که با همگی مدارک معتبر گیتی سنجش شود. حداقل نمره قبولی در این امتحان به دانشگاهی که برای آن تقاضا پذیرش داده‌اید وابستگی دارد. چراکه شدنی است بر پای بست، رشته، مقطع تحصیلی و گونه دانشگاه نمرات قبولی متقاضیان شرکت‌کننده متفاوت باشد.

https://iran-duolingo.com/